KONGRELER VE TOPLANTILAR

KONGRELER VE TOPLANTILAR

Dental İmplant KA Workshop 28 Temmuz 2012 (İlk Tanıtım Toplantısı)

motiveDental İmplant KA, 28 Temmuz 2012 tarihinde, İstanbul Point Otel de yapılan bir Workshop ile Türk Dişhekimliğine tanıtıldı. Workshop ‘da Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu tasarladığı “Dental İmplant KA” ile ilgili detaylı bilgiler verirken, Türk ve yabancı bilim adamları da dental implantoloji ile ilgili deneyimlerini paylaştılar. Bu sunumda Dental İmplant KA dinleyiciler tarafından ilgi ile izlendi ve dişhekimlerinin ve akademisyenlerin beğenisini kazandı.


IDEX 2012

motiveDental İmplant KA , 5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenen, 11. İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı nda ilk kez stand açtı ve dişhekimleriyle buluştu. Bu fuar, Dental İmplant KA ve üretiminin, tasarımcısı Prof.Dr. A.Bülent Katiboğlu tarafından, çok yabancı olduğu dental sektöre, meslekdaşlarına ve öğrencilerine tanıtıldığı ilk fuardır. Bu fuar, bundan sonra gelecek olan ve bu sayfalarda sergilenen, onlarca toplantı, fuar, araştırma, tez ve çalışmanın başlangıcıdır. Marka, Prof.Dr. A.Bülent Katiboğlu nun yıllar süren emekleri sonucu tanınır hale gelmiştir.


10 Ekim 2012 Avrupa Osseoentegrasyon Kongresi / Kopenhag

motiveDental İmplant KA'nın Türk Dişhekimliğine ilk sunumundan birkaç aysonra, Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, danışmanlığında çalışan bilim adamları ile birlikte hazırladığı 3 değerli sunum/araştırma ile ilk Avrupa kongresinde yer aldı. Aralıksız çalışarak, çalışmalarını ulusal ve uluslararası kongrelerde sunum yapan Prof. Katiboğlu, böylece bu özgün ürünün, Avrupa da düzenlenen en önemli dental bilimsel kongrede de sunumunu yaparak, Avrupa da da tanınması için önemli bir adım atmış oldu.


Dental İstanbul 25 Ekim 2012

motiveProf. Dr. A. Bülent Katiboğlu nun 8 kez kongre başkanlığını yaptığı Dental İstanbul Uluslararası Dişhekimliği Kongresinin 25 Ekim 2012 deki toplantısında yine Dental İmplant KA sunumları devam etti. Böylece ürün ve üretici, Türkiye'nin en popüler kongrelerinde sektöre ve dişhekimlerine tanıtılmış oldu. Yaklaşık 700 dişhekiminin katıldığı organizasyonda tasarımcısı Prof. Dr. Bülent Katiboğlu nun kongre başkanı olması, yine dikkatleri Dental İmplant KA üzerinde topladı. 


Dental İstanbul 2013

motiveBu önemli dünya kongresinde ise sinüs lift ve komplike operasyonlarda Dental İmplant KA ile ilgili deneyimlerini paylaşan Dr. Katiboğlu, meslekdaşlarına ileri implant cerrahisi hakkındaki bilgileri aktardı.


IDS Köln 12 mart 2013

motiveDental İmplant KA, Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu nun teşviki ve katılımı ile, 2-16 Mart 2013 tarihinde 35.’si gerçekleştirilen IDS Uluslararası Diş Hekimleri ve Ekipmanları Fuarı’nda da yer aldı. Böylece Dünyanın en büyük fuarında ilk defa temsil edilen Dental İmplant KA, beş gün boyunca uluslararası dişhekimliği sektörü  ile buluştu. Dr. Katiboğlu, sisteme kazandırdığı, uygulamada üstünlük ve kolaylık sağlayan özellikleri ve yenilikleri hekimlere aktardı ve katılımcıların takdir ve ilgisini topladı. Dental İmplant KA standı yabancı dişhekimleri kadar Türk dişhekimlerinin de ilgisini çekti.


25 Nisan 2013 Balkan Kongresi

motiveProf. Dr. A. Bülent Katiboğlu, Dental İmplant KA'yı bu kez de Balkanlara taşıdı. Bilimsel çalışma anlamında hiçbir kongreyi kaçırmayan Prof. Katiboğlu, 18. Balkan Stamatoloji Kongresine de asistanı Dr. Çiğdem Ünlü Mercan’ın sunduğu bilimsel bir sunumla katıldı. Dental İmplant KA'yı Balkanlara taşımış oldu.


FDI 2013 İstanbul

motiveProf. Dr. A. Bülent Katiboğlu, 28-31 Ağustos 2013 tarihinde ilk defa İstanbul’da gerçekleştiren FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nde de tüm ilgiyi Dental İmplant KA nın üzerine toplamasını bildi. 6.000 m2’lik bir alanı kapsayan ve 16.197 kişinin katıldığı, dünya çapında son yılların en geniş perspektifine sahip FDI kongresi olma özelliği taşıyan, ülkemizde bu zamana kadar yapılan en geniş tıbbi kongresi olma unvanını elinde tutan FDI 2013 de, Prof. Katiboğlu nun tüm stand ziyaretcilerine sistemi özenle tek tek anlatması sayesinde Dental İmplant KA ve üreticisinin tanınırlığı önemli bir boyuta ulaştı.


İspanya ICOMS 2013

motiveMezenkimal kök hücrelerinin farklı implant yüzeylerindeki etkilerini araştıran Prof.Dr.A.Bülent Katiboğlu nun bu çalışmasını, Ekim 2013 de düzenlenen, International Conference on Oral and Maxillofacial Surgery kongresinde Dr. Damla Güler sundu.


Meksikalı Gazetecilerin Ziyareti 2013

motiveProf.Dr.A Bülent Katiboğlu nun yakın arkadaşı, Türk Meksika Fahri Büyükelçisi Sn. Albert Saydam’ın misafiri olarak Türkiye ye gelen, Meksika Dışişleri Bakanı Jose Antonio Meade Kuribrena nezdşndeki Meksikalı gazeteciler, Dr.Katiboğlu'nun davetlisi olarak Dental İmplant KA üretimini ziyaret etti ve Dental İmplant KA yı haber yaptı.


Arnavutluk Kongresi Ekim 2013

motiveDr. Katiboğlu'nun öncülüğünde, 11-13 Ekim 2013 tarihlerinde Üsküp’te üçüncüsü düzenlenen “21.yy’da Diş Hekimliği” temalı kongrede yer alan Dental İmplant KA, ürünleri ile Balkan ülkelerine de açılmış oldu. Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu’nun verdiği konferans ve uygulamalı eğitim katılımcılar tarafından yoğun ilgi ve beğeni topladı. Dr. Katiboğlu uygulamalı eğitimde, çene modelleri üzerinde implant uygulamaları gerçekleştirdi ve sistemin avantajlarını hekimlere aktardı. Avrupa nın birçok ülkesinden konferans ve eğitimlere katılan dişhekimleri özellikle baştan sona dizaynı Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu'na ait olan cerrahi setin ve protetik ürünlerin kullanışlı olması konusunda takdir ve tebriklerini dile getirdi.


İstanbul İmplant Fuarı Ekim 2013

motive25-27 Ekim 2013 tarihlerinde Türkiye’nin en seçkin ticari platformlarından CNR EXPO Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul İmplant Fuarı, Türkiye’den ve yurt dışından implant alanında faaliyet gösteren birçok katılımcı ile gerçekleşti. “Bilim Sahnede” sloganı ile düzenlenen kongrenin bilimsel ayağında Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, “Oral cerrahi uygulamalarda başarısızlığa neden olabilecek faktörler ve bu faktörlerin önlenmesinde yardımcı personelin rolü” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Dr.Katiboğlu fuar boyunca meslekdaşlarıyla Dental İmplant KA ve uygulamaları ile ilgili bilgilerini paylaştı.


14 Eylül 2014 Hindistan Dünya Kongresi

motiveProf. Dr. A. Katiboğlu, ülkemizde ve Avrupa'da organize edilen uluslararası kongrelerle yetinmeyip, Dental İmplant KA'yı kıtalar arası bir eforla Hindistan'a kadar taşımıştır. Bu sayede bu güzide ürün artık bir dünya ürünü olmuştur. Türk Dişhekimleri Birliği başkanı Prof. Dr. Sn. Taner Yücel ve Türk Dişhekimleri Birliği delegesi Doç. Dr. Hande Şar Sancaklı, Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu’nu standın başında ziyaret ederek, bu temsilcilikten dolayı takdir ve teşekkürlerini ilettiği kongrede, İ. Ü. Dişhekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Sn. Cengizhan Keskin ve değerli meslekdaşları Dr. Sn. Savaş Bayrak da, Dental İmplant KA standından ayrılmayarak, kongre boyunca ilgili meslekdaşlarına Dental İmplant KA yı tanıtma ve anlatma teveccühünü göstermişlerdir.


12. EAOM 2014 Antalya

motiveProf. Katiboğlu'nun, Dental İmplant KA ile ilgili çalışmaları bu kez de 12. si Antalya'da düzenlenen Osseoentegrasyon kongresinde sahne aldı. “Temperature change of dental implant drills” başlıklı çalışmanın sunulduğu kongrede Dental İmplant KA bu kez sadece dişhekimlerine değil, “Oral Medicine” uzmanlarına da tanıtılmış oldu.


TDB İzmir Dişhekimleri Odası Toplantısı 2014

motive21.si İzmir de düzenlenen Uluslararası Dişhekimliği Kongresinde, Prof. Dr. Katiboğlu, Dental İmplant KA orijinli bir deneyim konferansı sundu. Başta İzmir Dişhekimleri Odası başkanı Prof. Dr. Sn. Ali Rıza Alpöz olmak üzere, Prof. Dr. Sn. Tamer Erdem, Doç. Dr. Sn. Burak Çankaya ve Dr. Sn. Haşmet Gökdeniz gibi değerli dişhekimlerinin ziyaret ettiği Dental İmplant KA standı, yine ilgi odağı idi. 


TDB Mayıs 2014 Kuşadası

motiveDental İmplant KA bu kez de Prof.Dr.A.Bülent Katiboğlu ile 20. TDB Uluslarası Dişhekimliği Kongresinde idi. Dr.Katiboğlu bu önemli kongrede yine çalışmalarını ve deneyimlerini meslekdaşlarıyla paylaştı.


TAOMS Antalya Mayıs 2015

motive19 Mayıs 2015 haftasında düzenlenen 22. si düzenlenen Türk Oral ve Maksillofacial derneği'nin uluslararası kongresine Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu başkanlık yaptı. Kongrede Dr. Çiğdem Mercan Ünlü'nün başarılı sunumu dikkatleri çekerken, Dental İmplant KA standı ise yerli ve yabancı bilim adamlarının ilgi odağı oldu.


16-19 Nisan 2015 Apmas

motiveDişhekimliğinin sınırlarını aşan Prof. Dr. Katiboğlu ve çalışma grubu bu kez de 5th International Advances in Applied Physics and Materials Science ve  I.International Congress on Biomaterials & Biosensors teknik branş kongrelerinde boy gösterdiler. Dr.Çiğdem Mercan Ünlü ve Dr. Aslı Günaya, bu kongrelerden APMAS da “Estimation of Surface Modification Methods Effect on Topography of Dental Implants by Using Metrological Observation Techniques”Biomatsen de  ise “Investigation of Dynamic Fatigue Effect on Marginal Fit and Microgaps of Different Dental Implant-Abutment Interfaces” ve adlı sunumlarını yaptılar. Böylece Dental İmplant KA ilk defa kendi branşı dışında sahne aldı ve çalışmaları ile değerlendi.


TDB İstanbul Mayıs 2015

motiveMayıs ayındaki TAOMS 2015 kongre başkanlığının daha yorgunluğunun atamadan, Dr. Katiboğlu, aynı ayın sonunda İstanbul'da gerçekleşen TDB Uluslararası Dişhekimliği Kongresi'nde yine Dental İmplant KA nın başında idi. Başta değerli meslekdaşı Prof. Dr. Sn. Kemal Ünsal olmak üzere, sevgili meslekdaşları Dr. Sn. Hasan Kılıç ve Dt. Sn. Muzaffer Erdoğral’ı, Dental İmplant KA standında konuk eden Prof. Katiboğlu, tüm meslekdaşları ile tek tek ilgilendi.


Greatist İstanbul Ekim 2015

motiveBilimsel mimarlığını ve başkanlığını uzun yıllar Prof. Dr. A.Bülent Katiboğlu’nun yaptığı ve küçük bir sempozyum iken yıllar içerisinde büyük bir organizasyona dönen ve önce Dişhekimliği Dergisi sempozyumu iken sonra Dental İstanbul, daha sonra ise Greatist olan büyük kongrenin 2015 organizasyonunda Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, onursal başkan olarak sahne aldı. Tıpkı Greatist gibi Dental İmplant KA yı da olgunlaştıran Dr. Katiboğlu, kongrenin onur konuğu olmanın ve Dental İmplant KA gibi bir marka yaratmış olmanın haklı gururunu yaşadı.


IDS 2015 Almanya / Köln

motiveProf. Dr. A. Bülent Katiboğlu nun üstün gayret ve emekleri ile, IDS 2015 e artık Uluslararası bir marka olarak katılan Dental İmplant KA, fuarda tüm dişhekimlerinin ilgi gösterdiği ve ziyaret ettiği bir stand haline gelmiştir.